Kdo jsem?

Jsem fytopedagožka, mám za sebou dlouholeté vzdělávání v teorii i praxi bylinkářství, proto mohu pomoci těm, kdo chtějí své zdravotní a kosmetické problémy řešit přírodní cestou, bez chemie a drahých přípravků.

Poradím vám, jak získat pomoc v prastarém světě bylin, jak využívat jejich blahodárných účinků pro zdraví a krásu a jak s jejich pomocí vyčarovat báječné pokrmy.
Naučím vás pracovat s bylinami od zasetí semínka po výrobu účinného produktu.

Samozřejmě se také vrátíme ke kořenářskému a léčitelskému vědění našich babiček a prababiček.
Vyřešte své zdravotní a kosmetické problémy přírodní cestou, bez drahých přípravků a bez chemie. Já vám s tím pomohu!

Co nabízím?

Mít na každou dětskou i dospěláckou bolístku a rýmičku po ruce řešení. Léčit příčinu a ne příznak. Nezatěžovat tělo chemií, kolikrát zbytečnou. Nekupovat předražené doplňky stravy, které ani nefungují, jak by měly, a přesto posílit imunitu, podpořit uzdravování a dělat něco pro svou krásu.  Že to nejde? Jde! A já vím jak!

Ale věděla jsem to vždycky?

Samozřejmě že ne. Před několika lety jsem o tom všem neměla ani potuchy. Kdejaké píchnutí jsem řešila práškem proti bolesti, nachlazení překonávala čímsi rozpustným v prášku a na obličej natírala to, co bylo zrovna v drogerii v akci. 

Jenže…

Jenže časem to přestalo fungovat. Dávky léků se zvyšovaly, doba účinku zkracovala a zbytek těla trpěl. O pleti ani nemluvím. A co si budeme povídat, ono to docela i leze do peněz. 

A pak jsem otěhotněla. Asi každá žena se v tomto období stane vnímavější ke svému tělu, a tak tomu bylo i u mně. Začala jsem více zkoumat čím se natírám, co jím, a čím se “léčím”. Vzpoměla jsem si, jak mi můj tatínek jako dítěti dával při nachlazení lipový čaj a sirup ze smrkových výhonků, jak mě učil rozeznávat bylinky, jak jsme spolu sbírali a sušili diviznové květy… 

A to bylo ono!

První, co jsem stvořila, byl jitrocelový sirup proti kašli. Na svůj věčný kašel. Pak kaštanovou mast pro partnerova strejdu na bolavé klouby, levandulový zklidňující balzám pro dcerku a hřebíčkovo-šalvějovou tinkturu proti bolení zubů pro moji maminu. Zvítězila jsem dokonce i nad urputnou vyrážkou, co se dcerce dělala neustále na těle.

A – ono to fungovalo! A všechno! To mě povzbudilo, a začala jsem se zajímat víc a víc, ležela v knížkách, až jsem nakonec na Institutu Sitya v rakouském St. Pöltenu absolvovala vzdělání a po závěrečné zkoušce  získala diplom fytopedagožky. Teď už jsem ve fázi, kdy nepotřebuji znát otevírací dobu naší lékárny  

A není to jen o léčení – naučila jsem se obratem ruky  vykouzlit půvabné, jedlé i léčivé dárky a ani nemluvím o tom, jak moc bylinky obohatily moji kuchyni.

O tohle všechno se s vámi chci podělit.

Poradit, po jaké bylince sáhnout když prcka bolí bříško, vás zuby nebo babičku záda. Ukázat, že i doma si můžete vytvořit voňavé a k pokožce přátelské koupelové bomby, či si dát koupel hodnou Kleopatry. Upozornit na bylinky, kterým byste se měli v souvislosti s různými zdravotními stavy vyhnout a proč.

Povedu vás po této cestě od samého začátku, od koupě semínek či sazeniček, přes přesazování až po sušení a další zpracování, poradím jak založit bylinkovou spirálu na zahradě ale i jak pěstovat tenhle voňavý kousek přírody v bytě a na balkóně.  

Vyrobíme si kouzelné, jedlé a užitečné dárky, namícháme čaj pro zimní večery i pro své ženské dny. No a samozřejmě budeme také vařit 🙂 Těším se na tuto naši společnou cestu a doufám, že i vám se bude líbit 🙂